ЗВІТ про проведення тижня безпечного Інтернету у Вовчицькій ЗОШ І-ІІ ступенів

Date: 22 жовтня 2020 о 10:02
142 view

З метою вивчення основ безпечного користування мережею Інтернет, правил електронного спілкування, захисту особистої інформації з 05 по 09 жовтня 2020 року в школі були проведені роз’яснювально-профілактичні заходи, спрямовані на розвиток умінь школярів користуватися безпечним Інтернетом.

про проведення тижня безпечного Інтернету

у Вовчицькій ЗОШ І-ІІ ступенів

Інтернет може бути прекрасним і корисним засобом для навчання, відпочинку і спілкування з друзями. Але, як і реальний світ, він теж може бути небезпечним!

З метою вивчення основ безпечного користування мережею Інтернет, правил електронного спілкування, захисту особистої інформації з 05 по 09 жовтня 2020 року в школі були проведені роз’яснювально-профілактичні заходи, спрямовані на розвиток умінь школярів користуватися безпечним  Інтернетом. Особливу увагу учнів акцентовано на загрозу мережевих ігор та наслідки їх впливу на психічний та фізичний стан дітей. Лозунгом проведеного тижня були слова Януша Леона Вишневського «Інтернет, він не зближує. Це скупчення самотності. Ми начебто разом, але кожен один. Ілюзія спілкування, ілюзія дружби, ілюзія життя».

Впродовж тижня учні, користуючись мережею Інтернет, шукали необхідну інформацію за допомогою пошукових систем, на основі якої створили творчі проєкти-презентації, які були переглянуті в кінці даного тижня учнівським та педагогічним колективами.

Протягом тижня безпечного Інтернету проведені наступні заходи:

• онлайн-відкриття тижня безпечного Інтернету (повідомлення в Viber- групах класів);
  • уроки на тему: «Безпека в Інтернеті» з переглядом мультфільму «Казка про золоті правила безпечного Інтернету» ( 2-4 класи) (https://youtu.be/NOKZHMiJJ98 );
  • урок з основ здоров’я «Інформаційна безпека в Інтернеті» ( 5 клас);
  • квест  «Подорож безпечною Мережею» (6 клас);
  • тренінг «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету» (7 клас);
  • виховний захід на тему: «Безпечний Інтернет» (7 клас);
  • відкритий урок на тему «Засоби масової інформації» (8 клас);
  • урок «Подорож океаном комп'ютерних знань. Безпечне користування Інтернетом. Критичне оцінювання відомостей, отриманих з Інтернету» (9 клас);
  • перегляд на youtube-каналі засідання круглого столу на тему: «Цифрова година» (Digital Homeroom), присвячений Дню безпечного інтернету 2020. https://www.youtube.com/watch?v=5hPdJwFPcqk&feature=emb_logo (педагогічні працівники);
  • круглий стіл на тему «Онлайн загрози для підлітків»; «Майстер-клас «Цифрові інструменти та можливості Google для безпечного Інтернету» (педагогічні працівники)

• загальношкільний перегляд відео «Як дізнатися, що дитина стала жертвою кібербулінгу і правильно зреагувати - поради психолога». https://www.youtube.com/watch?v=9jF2aL3bsl8;
  • перегляд мультфільму «Правила з Інтернет-безпеки для дома»  (2-6 класи) https://www.youtube.com/watch?v=MfTGJJmDP50&feature=youtu.be ;
  • перегляд учнівських презентацій на тему:  «Безпечний Інтернет»Viber- групах класів);
  • онлайн-закриття тижня безпечного Інтернету (повідомлення в Viber- групах класів).

Тиждень Інтернету був веселим і корисним для всіх учнів, які ознайомилися з правилами безпечної роботи в Інтернеті і небезпекою, яка може виникнути під час роботи у мережі; набули навичок правильного реагування на небезпеку в мережі, культури поведінки в Інтернеті, інформаційної культури, здатності аналізувати, узагальнювати, робити висновки.