День Гідності і Свободи

Date: 22 листопада 2020 о 11:10, Refreshed 22 листопада 2020 о 11:33
118 views

21 листопада в Україні відзначають День Гідності і Свободи. Цей день - це вшанування тих подій в історії сучасної України, які змінили життя українців, їх бачення світу, держави і себе.

Шукаючи Європу, ми знайшли Україну

Обирай Свободу рідному народу!

Обирай Свободу і добро ідей!

Обирай Свободу Заходу і Сходу,

Обирай Свободу для усіх людей!

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Вони  кардинально змінили напрямок розвитку держави та суспільства, згуртували свідомих, зрілих громадян - справжніх патріотів Батьківщини.  Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, самоповагу, своє прагнення до волі, незалежності. Цей шанс на зміни дістався нам дорогою ціною - ціною людських втрат.

З метою  вшанування громадянського подвигу учасників цих подій  під девізом: «Шукаючи Європу, ми знайшли Україну» у нашій школі відбулися тематичні виховні заходи: виставка-конкурс плакатів «Гордий тим, що українець», виховна година «День Гідності і Свободи» (в 1 класі), година спілкування «З гордістю в душі, зі свободою в серці» (в 2 класі), урок-подорож «Шукаючи Європу, ми знайшли Україну» (в 3 класі), година спілкування «Україна – країна нескорених» (в 4 класі), година спілкування «Україна – територія  гідності та свободи» (в 5 класі), засідання круглого  столу «Україна в нас єдина, бережи її, дитино!», диспут «Країна нескорених» (в 7 класі), година спілкування «Велична і свята, моя ти Україно» (у 8 класі), урок мужності «Хрещення свободою» (в 9 класі), тематичні уроки історії «Наш дух не зламати, свободу не вбити» (5-9 класи), виставка в публічно-шкільній бібліотеці «Вільні творять майбутнє».

Проведені заходи     сприяли  усвідомленню  кожним учнем  нашої школи того, що ми - українці - свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір; ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети.

У цей день хочемо побажати всім нам віри та сили духу, патріотизму, усвідомлення спільної мети та успішних реалізацій усіх цілей, здійснення мрій! Нехай пролиті у важкі часи сльози назавжди залишаються в минулому, в кожній українській родині панує спокій та радість! Бажаємо мирного неба над головою, єдності, благополуччя і добробуту! Слава Україні! Слава її Героям!

––Ніхто нас в світі не поділить
На Північ-Захід, Південь-Схід.
І тільки в Правді – наша сила.
Якщо ми – рід, хто зломить рід?