День пам'яті жертв голодоморів
День пам’яті жертв голодоморів
День пам’яті жертв голодоморів в Україні вшановується щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-23, 1932-33 та голод 1946-47 років. Утім, найстрашнішим був голодомор 1932-33 років – геноцид українського народу, який здійснив тоталітарний комуністичний режим Радянського союзу.
З метою донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років 25-27 листопада у нашій школі було проведено історичні уроки пам’яті, переглянуто документальних фільми, опрацьовано факти, твори українських письменників та поетів. Впродовж цих днів діяла виставка-презентаціця «1932-1933 - ЛІНІЯ ЧАСУ ГЕНОЦИДУ». Також було організовано тематичну фотозону. За участі педагогів школи було знято відеоролик за поезією Надії Кметюк «Дівчинка». За матеріалами проведених заходів було створено відеоурок з історії «Хронометр незабутнього».
У знак вічної пам’яті жертв голодоморів школярі вшанували хвилиною мовчання душі померлих та приєдналися до акції «Запали свічку», щоб кожен не забував про ті страшні події.