Андріївські вечорниці

Дата: 16 січня 2018 о 12:53

13 грудня 6 клас провів Андріївські вечорниці

“Гей, на наших вечорницях
Хто сумний – розвеселиться!”

З-поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія Первозваного, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави.

Де панує неповторний дух жартів та веселих пісень, де ллється повноводною рікою мелодійна українська пісня , де парубки силою міряються, а дівчата, наче квіточки мліють від задоволення приготування вареничків та вишивання, там проходять зимовими вечорами веселі українські вечорниці.

Останні роки національний колорит все більше набуває популярності на святах - і це безперечно. Вся Європа захоплюється нашими неповторними стравами, традиціями, красою природи і дівочої вроди...

З метою відтворення обряду проведення вечорниць у Вовчицькій  загальноосвітній школі І-ІІ ступенів у 6  класі (класний керівник Швая Ю.П.) були проведені українські вечорниці. Тут було розкрито всю  красу обряду. Учні мали велике бажання відроджувати і оберігати народні звичаї, робити добре і мудре. Під час підготовки до свята була проведена чимала дослідницько-пошукова робота.

Шестикласники, спілкуючись із старожилами села, віднаходили унікальні обряди та ворожіння, які були популярні саме у Вовчицях.

Також учасники місцевого фольклорного колективу поділилися та допомогли вивчити обрядову пісню «Андрія зазиваю…».
    Проведене свято стало криницею народної мудрості та джерелом української народної пісні, бо які ж вечорниці без неї – милої, веселої, дорогої нам з дитинства – української народної пісні.
   Веселі конкурси, чарівне ворожіння, запальний український танець, смачна калита - все дарувало радість. Але особливо були до смаку гарячі варенички та калита, які для учнів класу приготували батьки.