Результати І (початкового) етапу моніторингового дослідження впровадження Програми національного виховання у Вовчицькій гімназії

Дата: 16 квітня 2023 о 13:23
122 перегляда

З метою узагальнення результатів І (початкового) етапу моніторингового дослідження впровадження Програми національного виховання у Вовчицькій гімназії, з 28 березня по 14 квітня 2023 року адміністрацією гімназії було про¬ведено моніторинг ставлень до цінностей учнів 5-9-х класів за такими критеріями: родинні цінності, національні цінності, загальнолюдські цінності, громадянські цінності, особисті цінності, духовні цінності, екологічні цінності.

УЗАГАЛЬНЕНІ ДАНІ

З метою  узагальнення результатів І (початкового) етапу моніторингового дослідження впровадження Програми національного виховання  у Вовчицькій гімназії,  з 28 березня по 14 квітня 2023 року адміністрацією гімназії було про­ведено  моніторинг  ставлень до цінностей учнів 5-9-х класів за такими критеріями: родинні цінності, національні цінності, загальнолюдські цінності, громадянські цінності, особисті цінності, духовні цінності, екологічні цінності.

Результати моніторингу рівня вихованості учнів в 5 класі (класний керівник Смаглюк М.Р.)  показали, що: стійко-негативного та ситуативно-негативного ставлень учнів за кожною групою цінностей в цьому класі не виявлено;  ситуативно-позитивне ставлення виявлено в 11 учнів, що становить 85 %; стійко-позитивне ставлення виявлено у 2 учнів, що становить 15 %. Середній бал – + 6,14, що свідчить про  стійко-позитивне ставлення п’ятикласників до цінностей.

Визначено також  середній бал рівня вихованості класу за кожним з критеріїв, результати подано в гістограмі:

За даними гістограми випливає, що в учнів 5 класу найвищі показники сформованості ставлення до родинних та національних цінностей, найнижчі - до громадянських та особистих цінностей.

Результати моніторингу рівня вихованості учнів в 6 класі (класний керівник Драка О.М.)  показали, що: стійко-негативного та ситуативно-негативного ставлень учнів за кожною групою цінностей в цьому класі не виявлено;  ситуативно-позитивне ставлення виявлено в 7 учнів, що становить 88 %; стійко-позитивне ставлення виявлено в учня, що становить 12 %. Середній бал – + 6,4, що свідчить про  стійко-позитивне ставлення шестикласників до цінностей.

За даними гістограми випливає, що в учнів 6 класу найвищі показники сформованості ставлення до родинних та національних цінностей, найнижчі - до громадянських та особистих цінностей.

Результати моніторингу рівня вихованості учнів у 7 класі (класний керівник Ковтунович В.В.)  показали, що: стійко-негативного та ситуативно-негативного ставлень учнів за кожною групою цінностей в цьому класі не виявлено;  ситуативно-позитивне ставлення виявлено в  5 учнів , що становить 50 %; стійко-позитивне ставлення виявлено також  в 5 учнів, що становить 50 %. Середній бал – + 7,0, що свідчить про  стійко-позитивне ставлення семикласників до цінностей.

За даними гістограми випливає, що в учнів 7 класу найвищі показники сформованості ставлення до родинних та національних цінностей, найнижчі - до громадянських та особистих цінностей.

Результати моніторингу рівня вихованості учнів у 8 класі (класний керівник Мельникович Л.Ф.)  показали, що: стійко-негативного та ситуативно-негативного ставлень учнів за кожною групою цінностей в цьому класі не виявлено;  ситуативно-позитивне ставлення виявлено у 8 учнів, що становить 73 %; стійко-позитивне ставлення виявлено в 3 учнів, що становить 27 %. Середній бал – + 5,9, що свідчить про  стійко-позитивне ставлення восьмикласників до цінностей.

За даними гістограми випливає, що в учнів 8 класу найвищі показники сформованості ставлення до родинних та національних цінностей, найнижчі - до духовних та екологічних цінностей.

Результати моніторингу рівня вихованості учнів в 9 класі (класний керівник Швая О.І.)  показали, що: стійко-негативного та ситуативно-негативного ставлень учнів за кожною групою цінностей в цьому класі не виявлено;  ситуативно-позитивне ставлення виявлено в 4 учнів, що становить 36 %; стійко-позитивне ставлення виявлено у 7 учнів, що становить 64 %. Середній бал – + 7,0, що свідчить про  стійко-позитивне ставлення дев’ятикласників до цінностей.

За даними гістограми випливає, що в учнів 9 класу найвищі показники сформованості ставлення до родинних та національних цінностей, найнижчі - до громадянських та екологічних цінностей.

Результати моніторингу ставлень до цінностей класних колективів подано в таблиці та діаграмі:

Ставлення до цінностей

К-сть учнів

К-сть опитаних  опитопитаних

стійко-негативне

ситуативно-негативне

сер. бал

Ставлення класу до цінностей

6,4

Заг. по

гімназії

стійко-позитивне

Дані таблиці та діаграми показали, що: стійко-негативного та ситуативно-негативного ставлень учнів за кожною групою цінностей серед опитаних учнів гімназії не виявлено;  ситуативно-позитивне ставлення виявлено в 35 учнів, що становить 66 %; стійко-позитивне ставлення виявлено у 18 учнів, що становить 33 %. Загалом по гімназії середній показник становить +6,6. Результати моніторингу ставлень до цінностей класних колективів, поданих в таблиці та діаграмі, свідчать про стійко-позитивне ставлення здобувачів освіти гімназії  до цінностей.

На основі даних про ставлення до цінностей класних колективів визначено  середній бал рівня вихованості учнів гімназії за кожним з критеріїв, результати подано в таблиці та  гістограмі:

Зведений лист вивчення ставлення до цінностей учнів гімназії

Родинні цінності

5,2

5,8

стійко-позитивне

Результати моніторингу здобувачів освіти гімназії показали, що в усіх класах низький показник сформованості ставлення до громадянських цінностей, найвищий показник ставлень до родинних цінностей.