Конкурс «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській!»

Date: 15 лютого 2019 о 15:01, Refreshed 26 лютого 2019 о 11:25
144 view

«Живи, Кобзарю, в пам’яті людській!» - так називався огляд-конкурс читців-декламаторів, юних поетів, проведений 15 лютого у Вовчицькій ЗОШ І-ІІ ступенів, присвячений 205-ій річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Конкурс "Живи, Кобзарю, в пам’яті людській!"

Серед великих творців української літератури є поет, ім’я якого оповите невмирущою любов’ю     і славою. Безперечно, це Тарас Григорович Шевченко, народний поет, поет для всіх, хто пристрасно закликав любити Україну.

«Живи, Кобзарю, в пам’яті людській!» - так називався огляд-конкурс    читців-декламаторів, юних поетів, проведений 15 лютого  у Вовчицькій ЗОШ І-ІІ ступенів, присвячений 205-ій річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У традиційному дійстві, організованому вчителями української мови та літератури Шваєю Марією Михайлівною і Полюхович Іванною Вікторівною, взяли участь більше 20 юних шанувальників поетичного слова. На розсуд глядача та журі була представлена відома поезія Кобзаря, власні твори, сучасні інсценізації та театралізовані виступи. Вибрати найкращих із кращих було складно, але конкурс є конкурс…

Захід проводився у трьох номінаціях: «Читці-декламатори», «Юні поети» та «Інсценізація, театралізація творів Т.Г.Шевченка». Оцінювання здійснювалося за двома віковими категоріями: молодша (9 – 13 років) та старша  (14 – 17 років).

Майстерність виконання, уміння розкрити авторський задум та сценічна культура учасників – критерії, які допомогли журі  визначити переможців.

У  номінації «Читці-декламатори» кращими були  такі учасники:

І категорія

І місце – Бліндар Ольга (7 клас),

ІІ місце – Швая Тетяна(7 клас),

ІІІ місце – Мельникович Іван (6 клас), Кутенес Юрій (6 клас), Вишневська Надія (6 клас).

ІІ категорія

І місце – Полюхович Вікторія (8 клас),

ІІ місце – Швая Марія (9 клас).

У  номінації «Юні поети» переможцем стала Бліндар Ольга, учениця 7 класу.

Журі відзначило високу виконавську майстерність учасників у номінації «Інсценізація, театралізація творів Т.Г.Шевченка». Найбільш артистичним був виступ учнів 7 касу Бліндар Ольги, Смаглюка Іллі, Шваї Тетяни, які виконали уривок із п’єси  «Назар Стодоля».

Вітаємо переможців шкільного огляду-конкурсу    читців-декламаторів, юних поетів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській!», зичимо успіхів у наступному його етапі.

Наш мудрий віснику, Титане,

Пройдуть століття і роки –

Твоє перо, із правди ткане,

Читать всі будуть залюбки (О. Бліндар).