Тиждень української мови талітератури

Date: 18 березня 2019 о 10:12, Refreshed 4 квітня 2019 о 11:24
243 view

Традиційно щовесни у Вовчицькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проходить тиждень української мови та літератури. Нинішнього року даний захід відбувся з 9 по 15 березня. Час проведення його обраний не випадково – адже саме цими днями Україна та світ відзначали річницю народження й смерті світоча української літератури – Т.Г. Шевченка.

Тиждень української мови літератури

Традиційно щовесни у Вовчицькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проходить тиждень української мови та літератури,  спрямований на розвиток  пізнавальних, творчих здібностей учнів, збагачення  їх словникового запасу, поглиблення знань про життєвий і творчий  шлях письменників, виховання любові й пошани до рідного слова.

Нинішнього року даний захід  відбувся з 9 по 15 березня. Мета  проведення  його вибрана не випадково – адже саме цими днями Україна  та світ  відзначали річницю  народження        й смерті світоча  української літератури – Т.Г. Шевченка. Тому  й розпочався тиждень  поетичним  флешмобом  «Читаємо Кобзаря разом», вікториною «Юний шевченкознавець» (1-9 класи).

Щодня  вчителі  української мови та літератури Швая Марія Михайлівна, Полюхович Іванна Вікторівна  організовували  й проводили  зі школярами цікаві й змістовні турніри, конкурси, змагання, де присутні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідного слова, відчути себе творцями. Це – і квест «Мовно-літературний вояж» (6-7 класи), під час якого  учні  змагалися в командах, беручи участь у  виконанні цікавих пізнавальних завдань. Це – і урок-захист учнівських проектів «Наш поет – земляк Іван Полюхович»  (7 клас), проведений  у шкільному музеї історії рідного краю. Родзинкою тижня  стало літературне дефіле «Бал улюблених героїв», де декілька  десятків школярів, переодягнених у костюми  казкових героїв, завітали на свято. Долучитися до балу могли всі, хто любить поринати у світ Слова та відтворювати найяскравіші моменти улюблених текстів. Учні 3-9 класів створили власні неповторні образи. Перед глядачами поставали герої творів «Наталка-Полтавка», «Кайдашева сім’я», «Лісова пісня», «Федько-халамидник», «Тореадори з Васюківки», «Микита Кожум'яка» тощо, ролі яких  артистично зіграли Бліндар Ольга, Боричевська Алла, Швая Юрій, Полюхович Катерина, Швая Тарас, Мельникович Вероніка, Кутенес Юрій, Мельникович Іван, Вишневська Іванна, Ковтунович Дмитро та інші. Фінальним акордом  стала  хореографічна композиція  «Подоляночка», виконана третьокласниками під керівництвом студентки-практикантки Сарненського педколеджу РДГУ Ковтунович Валентини Вікторівни.

Інформаційні п’ятихвилинки «Мовні  та літературні цікавинки» прослухали  учні  початкової ланки, яким повідали дівчата 6 і 7 класів. Діти  залюбки переглянули  презентації, взяли участь в іграх.

Пам’ятною  сторінкою  тижня залишиться  зустріч  із Вірою  Миколаївною  Шваєю, членом  районного товариства  «Ріднокрай». Її твори-спогади  про дитинство, юність, навчання, вчителювання – то  незабутні хвилинки радості, болю людської долі. І водночас – своєрідна сторінка мистецтва Слова, яка заслуговує  на увагу, якою нам, землякам, потрібно пишатися.

Упродовж  тижня  діяли  такі виставки : «Проби пера», «Волинські шляхи Великого Кобзаря», «Новинки літератури», «Кольорове наше слово», «Література рідного краю».

Проведені заходи були масовими, веселими, незвичними. Школярам сподобалося, а це – головне. Вчителі – словесники показали нові педагогічні технології, продемонструвавши найрізноманітніші форми роботи, які вони  використовують у своїй  повсякденній праці з метою розвитку креативності учнів.